10% від доходу передаємо на гуманітарну допомогу 🇺🇦

Історія Ochis 06: Пошуки матеріалу для Ochis

Це історія про те, що часто рішення проблеми знаходиться у нас під носом.

 

Коли засновник Ochis Макс остаточно переконався в тому, що справа всього його життя — це окуляри, настав період експериментів. Тверда впевненість у тому, що пластик завдає планеті невиправної шкоди, змусила Макса з головою пірнути в пошуки екологічно чистого матеріалу. І цей шлях виявився нелегким.

При перших спробах створити альтернативу пластику, він використовував комбінацію ацетату целюлози та пробки. Такі оправи виглядали прикольно, але в них все ще не було тієї самої іскри, яка змушує винахідників по всьому світу кричати: «Еврика!». Хотілося досягти чогось більш унікального.

Потім Макс додумався, що для його цілей цілком може підійти натуральна сировина, щось повсякденне і звичне, що зможе заграти новими фарбами. Більше того, природний матеріал дозволив би зробити виробництво ще більш екологічним.

Почалися довгі місяці пресування всього, що попадалося йому на очі вдома та в супермаркетах — петрушка, рис, кориця, куркума, розмарин, насіння... Деякі з матеріалів виявилися взагалі непридатними для створення оправ, деякі були цілком собі нічого, але залишалася одна нерозв'язна проблема: всі ці ресурси можна було використовувати в приготуванні, а не «витрачати» на окуляри. Ідеальний матеріал повинен був бути вторинною сировиною, тобто чимось невживаним, — і тоді окуляри дали б нове життя нікому не потрібним відходам.

Настало творче затишшя. Макс аж ніяк не міг скласти пазл в голові, хоча здавалося, що відповідь має бути абсолютно очевидною. Через пару тижнів безрезультатних роздумів, коли здавалося, що рішення так і не прийде, сталося неймовірне: тодішня дівчина Макса прийшла до нього в майстерню і запропонувала спробувати кавову макуху.

Це було неймовірне почуття радості, натхнення і мотивації одночасно! Всі зірки зійшлися в одну ідеальну лінію: так, окуляри безперечно повинні були бути з кавової макухи. Це — безкоштовна натуральна вторсировина, яка смачно пахне, круто виглядає в чорному кольорі та має купу шанувальників по всьому світу.

На цій хвилі емоційного піднесення Макс почав нескінченні пресування і вдосконалення. Йому знадобилося 300 тестових пластин, щоб зробити міцну основу для вирізання оправ, і навіть тоді перші зразки окулярів розсипалися в руках. Але завзятість і відчуття важливості своєї справи рухали його вперед, і через півроку з'явилися перші прототипи майбутніх Ochis.

Все, що нас оточує, колись було всього лиш ідеєю в чиїхось палаючих очах. Тепер ми не можемо уявити собі Ochis без кави, але завжди важливо пам'ятати, що тільки невпинна робота може створити з ідеї неповторний продукт.

Щоб дізнатися, що було далі, лишайтеся з нами та перевіряйте розділ ІСТОРІЇ.