10% від доходу передаємо на гуманітарну допомогу 🇺🇦

5 щоденних еко-ритуалів

Протягом нашого життя ми створюємо повсякденні звички, які роблять його більш легким і організованим. Ми переймаємо досвід нашої сім'ї та друзів, і дізнаємося, як найкраще жити, не витрачаючи занадто багато часу на виснажливі дрібниці. Коли ми дорослішаємо, то вчимося пристосовуватися до обставин і пробуємо нові речі. Всі ці ритуали створюють наш розпорядок дня, який фактично становить основу нашого існування. Повсякденність — те, як ми насправді проводимо наше життя.

Ось наша добірка еко-звичок на кожен день, які ви можете легко спробувати:

1. Проведіть годину на день без телефону і світла. 

Це не тільки заощадить енергію, яку ви витрачаєте, але й дасть вам необхідний відпочинок від соціальних мереж і постійного бомбардування інформацією. Звичайно ж, ми не маємо на увазі відключити все посеред робочого дня, коли ви приймаєте дзвінки та відповідаєте на мейли. Але як щодо вечора, зовсім перед сном? Крім того, якщо проводити вечори при свічках, можна стати набагато більш розслабленими та отримати максимум зі свого відпочинку! Побічні ефекти можуть включати: поліпшення режиму сну та повернення до звички читати перед сном.

2. Вимикайте воду, коли не використовуєте її. 

Ми всі чистимо зуби, миємо посуд, приймаємо душ і миємо руки кожного дня, але точно не всі думають при цьому про витрачання такого цінного ресурсу як вода. Якщо зайва вода все-таки залишається — налийте її в непотрібні пляшки та використовуйте для поливу рослин. Насправді, садівництво — класне хобі! Догляд за своїм маленьким садом може навчити вас любові до всієї планети.

3. Влаштуйте собі челендж і навчіться готувати нову страву раз на 1-2 тижні. 

Завдяки цьому ви зрозумієте свої смаки, отримаєте нову навичку, краще відчуєте, скільки їжі й інгредієнтів вам дійсно потрібно, щоб бути щасливими і ситими. Ще ви можете влаштувати вегетаріанський день або день без молочних продуктів. Тоді ваш внутрішній шеф-кухар буде змушений більш креативно підійти до приготування їжі, а може ще й дізнається багато цікавого про традиційну кухню інших країн!

4. Підберіть капсульний гардероб на найближчий місяць. 

Якщо ви обмежите свій вибір одягу, скажімо, всього 15 предметами (не включаючи Ochis), ви зможете дізнатися більше про аксесуари, стайлинг і комбінування різних шарів одягу. І до речі — чому б не розважитись і влаштувати домашній модний показ, поки ви розбираєте свій гардероб? Вас здивує кількість несподіваних аутфітів, які ви можете створити, якщо перетворите повсякденну рутину одягання на гру.

5. Навчіться спілкуватися. 

Це не така очевидна еко-звичка, але вона дійсно може змінити все ваше життя, якщо говорити з оточуючими про речі, які роблять вас щасливими. Попросіть свого улюбленого бариста приготувати ранкову каву у вашій чашці to-go. Підкажіть власникам локального бізнесу, що вони могли б використовувати крафтовий скотч для пакування відправлень. Посміхніться офіціантові та попрохайте його не класти пластикові трубочки до вашого безалкогольного коктейлю. Подаруйте мамі бамбукову зубну щітку і розкажіть про її переваги. Люди в цілому існують, щоб спілкуватися, і, можливо, сьогодні ви зможете зробити світ кращим, поговоривши з ким-небудь!

У нашому сучасному світі є величезна потреба в розумінні того, що ці прості повсякденні дії можуть привести до великих змін. Ми можемо тільки сподіватися, що спроби перейняти свідомі еко-звички стануть новою нормою, тому що для нас немає нічого важливішого, ніж одночасна турбота про себе і планету.