10% від доходу передаємо на гуманітарну допомогу 🇺🇦

Історія Ochis 01: Початок

Ми щиро переконані, що історія будь-якої компанії набагато глибша, ніж сам продукт, який вона виробляє. Значно більшою мірою її історія – це люди, які, працюючи разом, здатні створити щось нове.

Ochis – не тільки про окуляри, але й про ідеї та події, що формують нас як людей та змінюють не тільки наші особисті світи, але й світ навколо.

У цій серії статей ми спробуємо поділитися нашим досвідом і тими переконаннями, які дозволили Ochis втілитися в життя й досі мотивують нас ставати кращими.

 

Початок. Коли Коля зустрів Олю

Це історія про сім’ю засновника Ochis та натхнення від зламаних окулярів.

 

У засновника Ochis любов до окулярів, так само як історія його життя, почалася з батьків. Так, зацікавленість оптикоюпередалася йому спадково!

Оля та Коля – батьки Макса – познайомилися на Ізюмському Оптико-Механічному Заводі (ІОМЗ), який був одним із найбільших оптичних виробництв у колишньому СРСР. Вони обидва приїхали до Ізюма на навчання та роботу й опинилися на заводі, тому познайомилися саме через окуляри.

Батькові Макса по закінченню університету за спеціальністю інженер-технолог потрібно було обирати місце роботи. До ІОМЗ він пішов з незвичної причини — через свою бабусю. Насправді, у дитинстві Коля випадково зламав бабусині окуляри, чим дуже її засмутив. 

Із тих самих пір він прагнув самостійно створити для неї нову пару, тому робота на оптичному заводі була ідеальним кроком назустріч мрії.

За 13 років роботи в ІОМЗ він не тільки власноруч зібрав безліч окулярів, але й був членом інженерної команди з покращення технологій виробництва та станків.

Фото: А. В. Овсянников. "Творці унікальних лінз".

Мати Макса ж, навпаки, приїхала до Ізюма спеціально з метою навчатися в Інституті Оптики. 18-річна Оля почала працювати на заводі операторкою станків, але з часом отримала позицію в цеху контролю якості лінз, де 9 років уважно слідкувала за виробництвом.

Коля та Оля пропрацювали на ІОМЗ багато років, але після розвалу СРСР ринок окулярів заповнився іноземною продукцією, й Ізюмський завод став поступово втрачати свою конкурентоспроможність. Та не варто хвилюватися! У цій історії, як і в житті, кожне закінчення дає можливість чомусь початися: саме в цей період народився Макс.

Ми, звичайно, не хочемо сказати, що окуляри мають таку силу змінювати життя, як в історії Олі та Колі, але хто знає. У чому ми точно впевнені, так це в тому, що справжня любов до своєї справи може виникнути навіть із пари зламаних окулярів!

Фото: А. В. Овсянников. "Творці унікальних лінз".

Щоб дізнатися, що трапилося далі, стежте за розділом історії.